Gençlik Durağı
6 + Yıllık Tecrübe
Gençlik Durağı

Yeni Bir Heyecanla Gençlik Durağı'ndan Hareket Ediyoruz...

2015 yılının Ekim ayında bir platform olarak kurulan Gençlik Durağı, seminer, konferans gibi eğitim organizasyonları alanındaki yolculuğuna Aralık ayında düzenlenen ilk semineri ile başlamıştır. Yolculuğunun ilk yıllarında gençlerin üniversite dışındaki gelişimlerine katkıda bulunmanın yanı sıra, Kişisel Gelişim alanındaki seminerleriyle de birçok üniversiteli gence motivasyon kaynağı olmuş ve yeni bir vizyon sahibi olmalarına katkı sağlamıştır. Gerçekleştirdiği seminer ve zirveleriyle gittikçe yükselen bir grafik gösteren Gençlik Durağı, 2017 yılında kurumsal bir kimlik kazanıp eğitim alanındaki yolculuğuna Gençlik Durağı Eğitim Danışmanlık ve Organizasyon Şirketi olarak devam etmiştir.

Gençlik Durağı, kurumsal kimlik kazanması ile birlikte birçok marka ile çözüm ortaklığı ve sponsorluk çalışmaları yapmış aynı zamanda gerçekleştirdiği seminerlerin faaliyet alanlarını genişletme kararı almıştır. Bu kararla birlikte son üç senedir Çocuk Gelişimi, Beslenme ve Diyetetik, Sosyal Hizmetler, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Psikoloji, Ergoterapi, Odyoloji ve Dil ve Konuşma Terapisi alanlarında seminerler ve eğitimler organize etmiş olup organizasyonlarına hala devam etmektedir. Dinamik bir içeriğe sahip ve sürekli olarak gelişime açık olan bu bölümlerde üniversite öğrencilerinin üniversite dışında yeni, farklı ve pratik bilgi edinmesine katkı sağlamaktadır.

Gençlik Durağı, 2020 yılından itibaren Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, 2022 yılından itibaren İstanbul Medipol Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi iş birliği ile faaliyetlerini sürdürmektedir.

Gençlerin daha iyi bir geleceğe hareket etmek üzere toplandığı Gençlik Durağı, gerçekleştirdiği eğitim organizasyonlarıyla fark yaratmaya ve üniversite öğrencilerine gelişim sağlamaya devam etmektedir.


Misyonumuz

Farklı görüş, düşünce ve bakış açılarına sahip olan, farklı bölümlerdeki öğrencileri bir araya getiren Gençlik Durağı, gençlerin okul hayatı dışında sosyal hayatlarının gelişmesi ve fikirlerini özgürce hayata geçirebilmeleri, yaratıcılıklarını geliştirebilmeleri ve kuvvetli oldukları yönlerini keşfedebilmeleri için kurulmuştur.


Vizyonumuz

Gençlik Durağı olarak tüm öğrenci ve eğitmenler tarafından tanınarak düzenlediğimiz organizasyonların içerik ve kalite açısından her iki taraf için de referans niteliğinde olmasını sağlamaktır. İş birliği içerisinde olduğumuz Firmaları, Eğitmenleri ve Öğrencileri ortak paydalarda bir araya getirmektir.